• A sítanfolyam emlékei

•     Ebben az évben tanáraink megszervezték a 7. és a 8. osztály tanulói számára a sítúrát, melyre már a tanév elejétől készültünk. Közös összefogásnak köszönhetően 2007. febr.18-tól febr. 24-ig megvalósult a régóta várt tanfolyam.

Egy vasárnapi reggelen buszra szálltunk a szlovák alapiskola tanulóival és a magyarországi Bana község diákjaival.Fehér tájat csak Tajov után láttunk. Miután megérkeztünk Králikyra, rögtön elfoglaltuk a szobákat. Izgatottan vittük ki a sífelszerelésünket a terepre.

Csodálatos látvány tárult elénk.Mivel nálunk egész télen nem hullott a hó, külön élmény volt egy jót hócsatázni.

Az első napon fáradtan tértünk vissza a szálláshelyünkre. (Itt jegyezném meg, hogy szinte mindig fáradtak voltunk.)A magyarországi diákokkal esténként sokáig csevegtünk, ezért kissé nehezen viseltük a reggeli ébresztést.Naponta délután 3-ig síeltünk. Utána csendes pihenő következett (persze sosem voltunk csendben).Vacsora után a tanárok szellemes játékokkal, versenyekkel tették színessé kirándulásunkat.Egy-két tanuló kivételével mindenki megtanult síelni.

Kellemes napokat töltöttünk el. Felejthetetlen élményekkel tértünk haza.

Bízunk benne, hogy jövőre is részt vehetünk egy hasonló tanfolyamon.

7. és 8. osztály tanulói